Banka Hesap Numaralarımız

0850 441 0 140

info@internetkutusu.com.tr

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Metro Ethernet

Metro Ethernet

Metro Ethernet; öncelikli olarak orta ve büyük ölçekli şirketler olmak üzere, internet kullanımının yoğun olarak yapıldığı yerlerde tercih edilebilen kurumsal bir internet hizmetidir.

Metro Ethernet, fiber optik kablo veya radyolink hatları üzerinden müşteriye ayrı bir hattanımlanarak sağlanır. Müşterinin tercihine göre, 10 Mbit/sn ile 50Gbit/sn arasında simetrik veri gönderim imkanına sahiptir.

ADSL ve VDSL ile farkı nedir?

Metro Ethernet, internet kullanımının yoğun olduğu yerlerde kullanılan bir kurumsal internet hizmetidir. ADSL ve VDSL hizmetlerine bakış en büyük farkı, bağlantının yüksek bant genişliğinde simetrik olarak sağlanıyor olmasıdır.

Fiber optik kablolar sayesinde, çok düşük gecikme oranları ve yüksek indirme ve yükleme hızlarına erişilir. Aynı zamanda simetrik bağlantı ile internet hattında darboğaz yaşanmaz.

Bu hizmetten yararlananlar; klasik xDSL çözümlerinden ziyade özel tahsis edilen hat ile bağlandıklarından, normal kullanıcıların yaşadığı yavaşlama ve kesinti gibi problemlerden etkilenmezler.

ADSL ve VDSL hizmetinde olduğu gibi, problem yaşandığı zaman müşteri hizmetleri tarafından arıza kaydı alınmaz, direkt duruma teknik ekip tarafından müdahale edilerek en kısa zamanda çözümü sağlanır.

Simetrik bağlantı nedir?

Simetrik bağlantı, hem indirme (download) hemde yükleme (upload) hızlarının eşit olduğu bağlantı türüne denir.

Asimetrik olan ADSL ve VDSL hizmetlerinde kullanılan eski teknolojilerden dolayı, internetten indirme yapılırken bir yandan yükleme yapılmaya çalışıldığında hat darboğaz olarak geçici süreliğine kullanılamaz hale gelir. Ancak sağlanılan simetrik bağlantıyla bu problem yaşanmaz.

Metro Ethernet’i kimler kullanmalı ?

Bu hizmeti öncelikli olarak;

Orta ve büyük ölçekli şirketler

İnternet ortamında yoğun indirme ve yükleme yapan içerik üreticileri

Üniversiteler

Eğitim Kurumları

Fabrikalar

Kamu kurum ve kuruluşları

Oteller

Hastaneler

Turizm merkezleri

Alışveriş merkezleri

kullanmalıdır.

Kurumsal bir hizmet olan Metro Ethernet hizmeti İnternet Kutusu tarafından abonelerine en uygun fiyat ve yüksek uptime süreleri ile birlikte sunulmaktadır.

Bizi Arayın 0850 441 0 140

Bizi Arayın 0850 441 0 140

Turgut Özal Mah. Tonguç Baba Cad. Torium Avm. B Blok Kat: 4 Daire: 61 - 64 - 83 Esenyurt / İstanbul
0850 441 0 140
info@internetkutusu.com.tr

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

www.internetkutusu.com.tr Tüm hakları saklıdır. 2021 ©

Internet Kutusu Telekomünikasyon ( İ.K Bilgi İşlem Merkezi )

E-BÜLTEN ABONELİĞİ